Chronometr i kilka faktów z Wikipedii

zegarki
Chronometr ? zegar cechujący się dużą dokładnością i odpornością na zmienne warunki pracy.
Dawniej pojęcie to odnosiło się wyłącznie do zegarów mechanicznych; obecnie chronometrami bywają nazywane również inne systemy pomiaru czasu działające w oparciu o urządzenia elektroniczne i łączność radiową lub satelitarną.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chronometr

Błąd wskazań chronometru ? liczba sekund

Chronometry takie są umieszczane w drewnianych skrzynkach, a następnie zawiesza się je na specjalnym mocowaniu w pozycji poziomej, aby nie dochodziło do błędów pomiarowych.
Błąd wskazań chronometru ? liczba sekund, o którą przyspiesza lub spóźnia się w czasie doby - nazywany jest dziennym ruchem lub chodem chronometru.
Ustawiany jest najczęściej na czas Greenwich, a następnie nie przestawia się go na czas aktualny w miejscu położenia (czas strefowy), lecz różnice czasu z odpowiednim znakiem zapisuje się w dzienniku chronometru.

Znajomość dokładnego czasu jest niezbędna przy stosowaniu astronawigacji.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chronometr

Jak się upiększyć

zegarki Różnego rodzaju dodatki upiększają nasze ciało.
Mowa oczywiście o biżuterii, która ozdabia i przykuwa uwagę.

Różnego rodzaju naszyjniki, bransoletki czy zegarki to gustowny dodatek, który warto mieć, aby uatrakcyjnić swój wygląd.

Kiedy takie dodatki oprócz funkcji estetycznej mogą pełnić także funkcję praktyczną, stanowią świetne rozwiązanie.

Przykładem mogą być wspomniane zegarki ? oprócz tego, że ładnie się prezentują, pozwalają także lepiej się zorganizować i działać zgodnie z planem dnia, jaki sobie obierzemy.

Wystarczy odwiedzić pierwszy lepszy sklep z zegarkami, by przekonać się jak duży asortyment mamy do wyboru.

Warto korzystać z tych możliwości.

.

Widok do druku:

zegarki