Co to ? Inaczej zwana SM, to przewlekła choroba prawdopodobnie autoimmunologiczna, jednak lekarze nie są pewni co ją wywołuje. Co jeszcze można wiedzieć o SM? Na temat SM.

Ilość zachorowań na SM

stwardnienie rozsianeStwardnienie rozsiane to choroba, któa może dotknąć każdego, bez względu na wiek, płeć czy pochodzenie.
Przyczyna choroby nie jest do końca znana, ale są różne spekulacje i podejrzenia, ale póki co nie ma jasnej przyczyny zachorowania na SM. Na tę chorobę w największym grupie ryzyka są kobiety, oraz osoby, które miały niedobory witaminy D w okresie młodości. Średnio od 2 do 150 na 100 000 populacji może paść ofiarą tej autoimmunologicznej choroby. Nie każdy jej przebieg jest gwałtowny, ale zazwyczaj jest bardzo rozproszony po całym organizmie, stąd też nazwa stwardnienie rozsiane.

Leczenie SM a leczenie zespołu devica

Zespół devica to, tak samo jak stwardnienie rozsiane, choroba autoimmunologiczna, jednak atakuje głównie nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy.

Choroba rozwija się około 40 roku życia, a nie tak jak Sm w wieku około 30 lat.

Ponad 80% przypadków zachorowania na tą chorobę dotyka kobiety.

Zmiany powodowane przez tą chorobę obejmują paraliż mięśni nóg, rąk oraz zaburzenia w działaniu jelit, utratę czucia kończyn górnych i dolnych oraz zaburzenia widzenia (głównie ostrości) aż do ślepoty.
Tak samo jak Sm ta choroba podlega leczeniu, jednak mimo wielu podobieństw wymaga odmiennego leczenia niż stwardnienie rozsiane.
Dlatego właściwa diagnoza jest bardzo ważna.

Terapie na stwardnienie rozsiane

stwardnienie rozsiane Stwardnienie rozsiane to poważna choroba, która może skutecznie utrudnić nam życie.
Zachorować może na nią niemal każdy i często jest to dla nas jak wyrok. Warto jednak wiedzieć, że współczesna medycyna nieustannie czyni zadziwiające postępy w leczeniu różnych schorzeń i możliwe, że już za kilka lat będziemy mogli całkowicie wyleczyć stwardnienie rozsiane.
Na razie takiej możliwości jeszcze nie ma, jednak istnieje wiele terapii, a nawet specjalnych ośrodków, dzięki którym możemy ograniczyć szkodliwy wpływ choroby na nasze życie.
Jeśli taka choroba przytrafi się właśnie nam, powinniśmy jak najszybciej rozpocząć leczenie, ponieważ może nam ono dać szansę na normalne życie, bez uciążliwych problemów..
Dodane: 12-10-2016 07:43

Tagi: medycyna stwardnienie rozsiane SM leczenie choroba

Widok do druku:

stwardnienie rozsiane