CMYK lub Hexachrome)

naklejki drukowane cyfrowo
Kolory dodatkowe (specjalne, spotowe, "z puszki") ? kolory farb drukowych będące uzupełnieniem kolorów farb procesowych (np.
CMYK lub Hexachrome).

Mogą być wykonane na podstawie wzorników barw np.

Pantone, HKS lub barwy indywidualnie wskazanej przez zamawiającego.
Wszystkie farby poza farbami procesowymi określa się mianem farb spotowych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolory_dodatkowe

Dzisiejszy druk

Druk towarzyszy ludziom od dawna, jednak w ostatnim stuleciu powszechność druku sprawia, że każdy ma w domu przynajmniej parę książek, dostaje codziennie drukowane reklamy, a jadąc do pracy mija dziesiątki billboardów z reklamami.
I właśnie reklamy to najczęściej zamawiane materiały do druku. Wystarczy spojrzeć ile ich mamy w naszym otoczeniu. Kolorowe, czarno-białe, wizytówki, wielkie bannery- te wszystkie rzeczy można dzisiaj wydrukować przy na prawdę niskich kosztach.

Dlatego tez wiele firm, nawet tych lokalnych korzysta z dobrodziejstw nowoczesnego druku.

Jest to model wynikający z właściwości

naklejki drukowane cyfrowo
RGB ? jeden z modeli przestrzeni barw, opisywanej współrzędnymi RGB.

Jego nazwa powstała ze złożenia pierwszych liter angielskich nazw barw: R ? red (czerwonej), G ? green (zielonej) i B ? blue (niebieskiej), z których model ten się składa.

Jest to model wynikający z właściwości odbiorczych ludzkiego oka, w którym wrażenie widzenia dowolnej barwy można wywołać przez zmieszanie w ustalonych proporcjach trzech wiązek światła o barwie czerwonej, zielonej i niebieskiej (zob. promieniowanie elektromagnetyczne).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/RGB
.