W takich chwilach wspomniany czas działa na niekorzyść lekarza, ponieważ maleją szansę na uratowanie określonego pacjenta.
Medycyna mówi nam jasno, że układ nerwowy nie posiada zdolności do regeneracji dlatego też procesy związane z leczeniem poważnych przypadków mogą okazać się bardzo trudne zwłaszcza jeśli mówimy o naprawdę skomplikowanych przypadkach.Mózg jest bardzo wrażliwy na jakiekolwiek urazy dlatego, trzeba brać to pod uwagę.
Oczywiście uraz zawsze jest groźny dla człowieka.Jednak to właśnie właściwy neurochirurg może nam wtedy uratować życie.
Trzeba powiedzieć sobie szczerze neurochirurg nie ma łatwego życia. Od jego decyzji i doświadczenia zależy bowiem życie ludzkie za każdym razem, trzeba mieć to na uwadze.Oczywiście pod warunkiem, że przyczyną bólu są jakieś problemy neurologiczne u pacjenta.
Tak naprawdę ciężko jest poradzić sobie z tak uciążliwym bólem, ponieważ wiele zależy od postawy samego lekarza.
Lekarz neurolog musi mieć jednak odpowiednie rozeznanie w tym przypadku.
Stwierdzenie przyczyn bólu oraz jego czynników mogą być one uwarunkowane np. genetycznie to podstawa działania.Neurolog ? lekarz specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego, czyli neurologią.
Prawo do używania tytułu specjalisty neurologa może uzyskać lekarz posiadający prawo wykonywania zawodu po ukończeniu szkolenia specjalizacyjnego odbywanego pod nadzorem kierownika specjalizacji przez co najmniej pięć lat (po ukończeniu stażu podyplomowego i zdaniu lekarskiego egzaminu praktycznego).
Obecnie specjalizacja z neurologii jest jednostopniowa.
Przed 1999 rokiem tytuł specjalisty neurologa (specjalisty drugiego stopnia) można było uzyskać dopiero po wcześniejszym uzyskaniu tytułu lekarza neurologa (czyli ukończeniu specjalizacji pierwszego stopnia). W trakcie pięcioletniego okresu specjalizacji specjalizujący się lekarz musi m.in.