geodeci sztum

Geodezyjna praca

geodeci sztum Geodeta ma ciężką i wymagającą pracę.

Praca w biurze geodezyjnym to nie tylko siedzenie za biurkiem i wyliczanie, jest to też praca fizyczna, ponieważ bez wizyty geodety 'na miejscu' nie może on dokonać pomiarów lub inwentaryzacji, która też jest częścią pracy geodety. Przy pomiarach trzeba zachować jak największa dokładność, a niestety pogoda nie zawsze sprzyja geodezyjnym pomiarom.

Natomiast przy rysowaniu i nanoszeniu zmian na mapki trzeba się skupić i nie robić błędów.
Z pewnością nie jest to praca dla każdego.

Cytat z Wikipedii o geodezji niższej

Geodezja niższa, inaczej geodezja ogólna, geodezja szczegółowa, geodezja na płaszczyźnie, miernictwo ? dział geodezji zajmujący się pomiarami ?małych obszarów?, dla których powierzchnią odniesienia może być płaszczyzna pozioma1. Rezultatem przeprowadzonych pomiarów są wielkoskalowe mapy terenu otrzymane w odniesieniu do płaskich układów współrzędnych.
Ograniczenie opracowań do tzw.

?małych obszarów? pozwala na pominiecie w obliczeniach wpływu zakrzywienia Ziemi.

Za ?małe obszary? przyjmuje się powierzchnie zbliżoną do koła o promieniu nie większym niż 15,6 km i polu nie większym niż 750 km?.1 Przedmiotem prac w zakresie geodezji ogólnej jest także projektowanie oraz pomiar szczegółowych osnów geodezyjnych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geodezja_niższa

Geodezja wczoraj i dziś

Współczesna geodezja różni się pod wieloma względami od tej nauki jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu.
Podobnie, jak w innych branżach, również w tym przypadku kluczowy dla rozwoju tej dziedziny okazał się postęp technologiczny.

Jakie ma on zastosowanie w geodezji? Przede wszystkim, geodeci korzystają z map satelitarnych, dzięki którym w szybki i prosty sposób mogą zlokalizować określony teren.

Na jego podstawie wytyczane są mapy czy określana jest wielkość działki.

Taki satelitarny system, do którego ma dostęp właściwie każdy współczesny geodeta to niewątpliwie olbrzymi postęp w tej branży.

Nowoczesne rozwiązania sprawiły, że można o wiele szybciej i sprawniej wykonać różne usługi geodezyjne, co działa nie tylko na korzyść geodety, ale także i klienta..

Dodane: 17-02-2017 05:44

Tagi: geodezja geodeta budownictwo usługi Malbork Sztum

Widok do druku:

geodeci sztum