Rodzaje i typy naklejek

naklejki reklamowe WarszawaNaklejki to nic innego jak specjalny wydruk na papierze, który z jednej strony ma klej oraz perforację (najczęściej folię), który nakleja się na różne powierzchnie.
W taki można bardzo krótko zdefiniować samą naklejkę, jednak ich typów i rodzajów jest obecnie tak dużo, że nie sposób je wszystkie wymienić. Mamy specjalne naklejki an samochody, które stosuje wiele firm na swoich autach, naklejki z żywicy, naklejki na produkty spożywcze oraz wiele innych.
Każdy z tych rodzajów drukuje się w nieco inny sposób, co powoduje zmiany w cenie za arkusz wydruku.

DTP - definicja z Wikipedii

Dawniej przygotowanie do druku nazywano przygotowalnią lub procesami przygotowawczymi (kierunek w szkole poligraficznej nosi tę nazwę do dziś) i zasadniczo obejmowało skład ręczny (wykonywany w zecerni) i montaż (w montażowni), zakończony przygotowaniem materiałów dla drukarni w naświetlarni.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DTP

Jak powstają magazyny, reklamy czy bannery

naklejki reklamowe Warszawa Na co dzień mało kto zastanawia się nad tym jak wykonane są te wszystkie kolorowe magazyny, reklamy czy wielkie bannery na autostradach, jednak proces przygotowania takich materiałów nie jest prosty i wymaga zaangażowania wielu osób, nie tylko z drukarni.
Wszystko zaczyna się od projektu wykonanego na komputerze w formacie rastrowym lub wektorowym przez grafika.

Projekt musi być odpowiednio stworzony, aby pasował do przyjętych formatów druku w zależności od jego przeznaczenia.

Później projekt trafia do realizacji w drukarni, gdzie musi zostać dostosowany do druku (najczęściej na roli) przez operatora DTP.

Dopiero po tych wszystkich krokach wykonuje się druk całości nakładu..