weź psa ze sobą

O wściekliźnie

Nazwa ?wścieklizna? wywodzi się od przebiegu jednej, lepiej dostrzegalnej formy choroby. Cechuje ją znaczne podniecenie i agresja (?wściekłość?). Wściekliznę nazywa się też czasem wodowstrętem (łac. hydrophobia), co jest odbiciem jednego z objawów choroby, mianowicie mimowolnych skurczów mięśni na widok lub sam dźwięk wody. Wścieklizna (łac. rabies) ? niebezpieczna wirusowa choroba zakaźna zwierząt (niektórych ssaków), mogąca przenieść się na człowieka (antropozoonoza). Główną przyczyną śmierci jest niewydolność oddechowa1.
Według WHO każdego roku na wściekliznę ginie ok.
60 tysięcy ludzi2. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%9Bcieklizna

Skuteczne leczenie psów

weź psa ze sobą Każdy pies co jakiś czas musi skorzystać z pomocy weterynarza.
Nawet zupełnie zdrowy pies może złapać jakąś infekcję lub zjeść coś nieświeżego.
Każda wizyta w ośrodku weterynaryjnym staje się dla psa podwójnie stresującym wydarzeniem, ponieważ nie tylko cierpi on fizycznie, ale również czuje się niekomfortowo w nowym dla siebie miejscu. Dlatego weterynarze starają się stwarzać lecznice w pełni przyjazne psom.

W takich lecznicach mogą być one bezpiecznie leczone i przywracane do normalnego funkcjonowania.

Naprawdę skuteczne leczenie psów polega więc na tym, że nie tylko stają się one w pełni wyleczone, ale również w szybki sposób odzyskują siły.
W nowoczesnych lecznicach psy mają także zapewniony dostęp do nowoczesnych narzędzi i środków leczniczych.

Dobór różnych środków do miejsc przyjaznych psom

Miejsca przyjazne psom urządzane są w różnych częściach miast.
Wyposażenie takich miejsc może być bardzo skromne, jak również bardzo nowoczesne.
Wszystko zależy od tego, w jakich okolicach znajdują się takie miejsca.
Jeżeli są one organizowane w pobliżu galerii handlowych, to wówczas psy mogą wesoło bawić się różnymi psimi akcesoriami, wspinać się po różnych przedmiotach i zjeżdżać po zjeżdżalniach.
Wszystko odbywa się oczywiście pod okiem ich opiekunów. Nie zawsze są to właściciele psów, którzy mogą w tym czasie robić zakupy, ale osoby zatrudnione w tego typu miejscach.
Natomiast w miejscach znajdujących się w parkach psy mogą po prostu spokojnie biegać po wydzielonym dla siebie terenie i korzystać z różnych środków przyjaznych psom.
.
Dodane: 10-01-2017 08:31

Tagi: psy z psem wakacje podróże

Widok do druku:

weź psa ze sobą